Isı Yalıtım Sıvaları

FN25 – EKOLOJİK YALITIM SIVASI

fn25Tanım:
Cam kürecik esaslı polimer takviyeli özel dış cephe yalıtım sıvasıdır. MOMENTUM FN 25 binalarınızda su , ısı , ses ve yaygın yalıtımını sağlamak amacı ile su ile karıştırılarak uygulanan ve karışımının % 99’u organik hammaddelerden oluşan bir karışımdır. Binaların dış ve iç cephelerinde uygulandığında %40 -50 ısı tasarrufu sağlar. Binaları yağmur, kar, güneş gibi faktörlere karşı korur. Binanızın nefes almasını sağlar. A1 sınıfı yanmaz malzemedir. Nefes alabilen malzeme olmasından dolayı binalarda oluşacak nem, küf, mantar, vs. oluşumları engelleyerek sağlıklı bir ortam sağlar. Çevre dostu bir üründür.
Uygulama Alanları:
Beton, betonarme, tuğla, bims, gazbeton, alçıpan, betopan, OSB, çelik yapılar, eski yapı ve eserlerin restorasyonu, iç ve dış cephe yalıtımları. Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeylerin kuru ve temiz olması gerekmektedir. Eğer uygulama yapılacak yüzeyler bozuk ise bunların sıva öncesi giderilmesi gerekir. Sıvanın Hazırlanışı: Bir torba MOMENTUM FN 25’in tamamı karışımın yapılacağı kaba boşaltılır ve 14-14,5litre su ilave edilerek mikserle 6-8 dakika karıştırılır. Karışımlar hazırlanmadan bir torbanın tamamını aynı anda karıştırmamız önerilir. Hazırlanan karışım 2 saat içerisinde kullanılmalıdır. Hazırlanan karışımlar mala ya da makine ile yüzeye uygulanır.

Uygulama: Uygulanacak duvar yüzeyleri temizlenmeli ve yüzeylerde bozukluklar varsa, bu bozukluklar giderilmelidir. Bina yüzeyinde düzgün aralıklarla anolar monte edilir. Önceden hazırlanmış olan malzeme, anolar arasına çelik mala ile yada sıva makinesi ile doldurulur. Daha sonra anolar arasındaki sıva fazlasıyla mastar ile düzeltilerek alınır. Çelik mala ile yüzeye dekoratif tekstürlü yada düz görünüm verilir. Uygulamadan yaklaşık 48 saat sonra istenirse yüzeye boya işleri yapılır.

fn50t

 

 

 

 

 

FN50 – EKOLOJİK YALITIM SIVASI

fn50Tanım:
Cam kürecik esaslı polimer takviyeli özel dış cephe yalıtım sıvasıdır. MOMENTUM FN-50 ısı yalıtım sıvası, iç ve dış cephelerde kullanılır. Genleştirilmiş cam küreciği agregalı hidrolik bağlayıcı ve üstün performans sağlayıcı % 99 organik hammaddelerle desteklenerek oluşturulmuş; ısı, su, ses ve yangın yalıtımı sağlayan ekolojik bir yalıtım sıvasıdır. Isı köprüleri oluşturmaz. A1 sınıfı yanmaz, nefes alabilen malzemedir. Düşük yoğunluğundan dolayı yapılara yük bindirmez. Kanserojen madde içermez. Ses yalıtımı sağlar. Asit yağmurlarına dayanıklı olup, rutubet ve nemi önleyerek, küf ve mantar oluşumunu engeller. Kimyasal bozunmaya uğramaz, binanızın ömrü ile eş değerdedir.
Uygulama Alanları: Beton, tuğla, bims, gaz beton, eski sıva üzerine uygulanır. Kireçli, alçılı, silikon, akrilik olan yüzeylere doğrudan uygulanmaz. Ayrıca, akrilik ve silikonlu yüzeylere ilave fixatör kullanılarak uygulama yapılır.
Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzeylerin kuru ve temiz olması gerekmektedir. Eğer uygulama yapılacak yüzeyler bozuk ise bunların sıva öncesi giderilmesi gerekir. Sıvanın Hazırlanışı: 20Kg.’lık Momentum FN50 yalıtım sıvasının tamamı 14-15Lt. TEMİZ SU ile 5–6 dk. Karışım homojen oluncaya dek düşük devirli mixer ile karıştırılır. Suyun tamamı bir defada konmayıp kademeli olarak ilave edilir. Harç 10 dk. dinlendirilir. Bir torbanın tamamının aynı anda karıştırılması ve kullanılması önerilir. Hazırlanan karışım 2 saat içinde kullanılmalıdır. Karışım mala ya da makine ile yüzeye uygulanabilir.
Sıvanın Hazırlanışı:
20kg.’lık MOMENTUM FN 50 yalıtım sıvasının tamamı 14-15Lt. TEMİZ SU ile 5–6 dk. Karışım homojen oluncaya dek düşük devirli mixer ile karıştırılır. Suyun tamamı bir defada konmayıp kademeli olarak ilave edilir. Harç 10 dk. dinlendirilir. Bir torbanın tamamının aynı anda karıştırılması ve kullanılması önerilir. Hazırlanan karışım 2 saat içinde kullanılmalıdır. Karışım mala ya da makine ile yüzeye uygulanabilir.
Uygulama:
Uygulanacak duvar yüzeyleri temizlenmeli ve yüzeylerde bozukluklar varsa, bu bozukluklar giderilmelidir. Bina yüzeyinde düzgün aralıklarla anolar monte edilir. Önceden hazırlanmış olan malzeme, anolar arasına çelik mala ile yada sıva makinesi ile doldurulur. Daha sonra anolar arasındaki sıva fazlasıyla mastar ile düzeltilerek alınır. Çelik mala ile yüzeye dekoratif tekstürlü yada düz görünüm verilir. Uygulamadan yaklaşık 48 saat sonra istenirse yüzeye boya işleri yapılır.

fn25t